Wspólne ćwiczenia MDP Kostuchna i MDP Zarzecze

Wspólnie z jednostką OSP Katowice-Zarzecze postanowiliśmy przeprowadzić ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń związanych ze zbiórkami MDP, zapoznanie młodzieży przed zbliżającym się obozem oraz szerzenia zainteresowań.
Zaczynając od apelu, na którym zostały omówione wszystkie zadania przystąpiono do konkurencji.

Pierwszym etapem była część sprawnościowa, na której poprzez liczne przeszkody musiały przebrnąć dwie grupy z każdej jednostki po siedem osób.
W następnej części zadaniem było ugaszenie pożaru, poprzez rozwinięcie linii gaśniczej z podaniem wody, przyszli strażacy musieli w jak najkrótszym czasie uporać się z zadaniem.

W ostatniej konkurencji była oceniana wiedza na temat pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem egzaminatorów z ratownictwa medycznego była sprawdzana wiedza młodzieży.

Kolejną ciekawą atrakcją były pokazy psa ratownika wraz z jego przewodnikiem. W początkowym etapie można było usłyszeć jak trudne jest wyszkolenie psa do działań ratowniczych lecz w części praktycznej poprzez liczne zadania można było zauważyć radość dzieci oraz uśmiech przewodnika.

Po zachodzie słońca nadszedł czas na wspólne podchody, które zakończyły się wspólnym ogniskiem.
Po wielu zadaniach i atrakcjach nadszedł czas na wymarzony odpoczynek.

Za współpracę dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w spotkanie. Szczególne podziękowania dla Martyny, Pawła, Sylwii, Marcina, Paksa oraz jednostki OSP Katowice-Zarzecze.