Bieg z Fojermanem

Dziś w godzinach porannych na Polanie Biwakowej u zabiegu ulic Szarych Szeregów i Kałuży odbył się I Piknik Strażacki połączony z Biegiem Fojermana.
Celem imprezy było między innymi aktywne zintegrowanie społeczności Kostuchny oraz okolic. Przewidzieliśmy liczne atrakcje dla dzieci i rodzin: gry i zabawy organizowane przez 7. Katowicką Drużynę Harcerską, ognisko, pokaz sprzętu strażackiego OSP KOSTUCHNA, a nawet – DOJENIE KROWY!
Bieg z Fojermanem liczył dystans 3 km na terenie lasu murckowskiego, a MiniFojerman na dystans 300m i był dedykowany dzieciom. Zwycięzcy biegów oraz dzieci otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Organizatorami była jednostka OSP Kostuchna, Rada Jednostki Pomocniczej nr 21 w Katowicach – Kostuchnie oraz grupa entuzjastów-amatorów-biegaczy.
Jak widać po zdjęciach, zabawa była przednia! Wszystkim przybyłym dziękujemy, a tym którzy zaspali mówimy – macie czego żałować! Na szczęście to nie ostatnia taka impreza, dopiero się rozkręcamy, w założeniu kolejne!
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji pikniku, a szczególne podziękowania za wsparcie należą się dla:
– sklep Lidl ul. Szarych Szeregow,
– restauracja Anna Maria,
– piekarnia Lipa,
– Hotel Hugo Kędzierzyn – Koźle,
– Parafia Trojcy Przenajswietszej w Kostuchnie,
– Ireneusz Dunat – Sklep pod Lasem,
– Karina Dunat – piekarnia Adam,
– Dom przyjęć Kim Party Service
– Ale Ubaw z Kostuchny