Sobotnia zbiórka MDP

W trakcie spotkania postanowiliśmy sprawdzić wiedzę naszych najstarszych podopiecznych. Kontrolowaliśmy ich znajomość teoretyczną oraz działania praktyczne. Część teoretyczną obejmował sprawdzian pisemny zaś praktyczną wypadek w kuchni z napadem drgawek u pozoranta.
Kolejnym etapem zbiórki jest część związana z ratownictwem wysokościowym, krótkie przypomnienie podstawowych założeń oraz ćwiczenia na wysokości w terenie mają na celu rozwijanie i oswajanie się z nowymi założeniami.
Młodsza grupa jest oddelegowana do sąsiedniej stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie dzięki serdeczności Ratowników Medycznych może zobaczyć jak wyposażone są karetki, dowiedzieć się jak wygląda praca w zespole karetki „P”. Na koniec został przeprowadzony konkurs z wiedzy o ratownictwie. Ku wielkiemu zaskoczeniu najmłodszy uczestnik zajął pierwsze miejsce oraz otrzymał nagrodę. Serdecznie dziękujemy Ratownikom.
Na koniec spotkania szybka zmiana munduru i młodzież zapoznaje się z działaniem tłumicy oraz własnoręcznie sprawdza jak wygląda praca z tym urządzeniem.